WEBINARIUM: CZAS PRACY nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w OŚWIACIE Stosowane systemy • planowanie • godziny nadliczbowe • godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa • praca zdalna • ewidencjonowanie

Na szkoleniu omówimy problematyczne kwestie dotyczące czasu pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Odpowiemy na pytania, które pojawiają się często w obecnej sytuacji:

  • jak potwierdzać realizację pracy zdalnej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych?
  • czy należy ewidencjonować gotowość do pracy?
  • jakim dokumentem należy ustalić sposób ewidencjonowania czasu pracy w placówkach?
  • czy można zmienić rozkład czasu pracy w trakcie miesiąca w okresie epidemii?
  • jak liczyć stawkę za godzinę ponadwymiarową w przypadku pensum łączonego?
  • jak usprawiedliwiać nieobecność w pracy i udzielać zwolnień od pracy?

Program szkolenia

  1. Pojęcie czasu pracy
  • okresy zaliczane do czasu pracy (problematyka gotowości do pracy, prywatnych wyjść z pracy)
  • okresy niewliczane do czasu pracy

  1. Systemy czasu pracy
  • miejsce i sposób określenia systemów czasu pracy obowiązujących u danego pracodawcy
  • podstawowy czas pracy (problem doby pracowniczej)
  • równoważny czas pracy
  • elastyczne systemy czasu pracy (rodzaje i sposoby wprowadzania)
  • okresy rozliczeniowe
  1.  Praca zdalna
  • zdalne nauczanie a praca zdalna w szkołach
  • regulacja pracy zdalnej
  • obowiązki pracodawcy, w tym praca na własnym sprzęcie
  • praca zdalna okazjonalna
  1.  Obliczanie wymiaru czasu pracy
  • odrębności dotyczące nauczycieli
  • dzień wolny za święto
  1.  Rozkłady czasu pracy
  • sposób uregulowania
  • informowanie pracowników
  • dobowe i tygodniowe normy odpoczynku
  1. Godziny nadliczbowe
  • definicje
  • odrębności dotyczące pracowników samorządowych
  • wynagrodzenie
  • praca w niedziele i święta
  1.  Usprawiedliwianie nieobecności
  • zasady
  • tryb określenia
  • dowody usprawiedliwiające nieobecność
  1.  Zwolnienia od pracy
  • zasady udzielania opieki na dziecko w wieku do lat 14,  w tym odrębności dotyczące nauczycieli
  • zwolnienia okolicznościowe
  • zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej
  • urlopy opiekuńcze
  • zwolnienia niepłatne, w tym problematyka prywatnych wyjść w czasie pracy
  1. Czas pracy nauczycieli
  • zakres obowiązków realizowanych w ramach czasu pracy
  • ustalanie tygodniowego wymiaru zajęć nauczyciela realizującego godziny o różnym pensum,
  • normy czasu pracy nauczycieli z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności
  • rejestrowanie czasu pracy nauczycieli
  1. Godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa
  • definicje
  • zasady przydzielania, limity, kadra kierownicza w szkołach,
  • godziny realizowane w innym pensum
  • gotowość do pracy w godzinach ponadwymiarowych
  • godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa w wynagrodzeniu urlopowym
  1. E-DORĘCZENIA W 2024 R. – Przesunięcie wdrożenia na 1 PAŹDZIERNIKA 2024 R.
  • podmioty obowiązane do korzystania z e-dręczeń
  • harmonogram wprowadzania e-dręczeń – chaos związany z wdrażaniem e-doręczeń
  • odpłatność za usługi
  • tworzenie adresu do e-doręczeń
  • e-doręczenia a ePUAP
  • usługi hybrydowe
  1. Odpowiedzi na pytania uczestników

Warunki

Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza na stronie www, faksem lub e-mailem. Jest to jednoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Państwa firmą a firmą MODUS.

Osoby, które zapiszą się na webinaria, dzień przed każdym szkoleniem otrzymają maila z linkiem do transmisji webinarium (indywidualnym kodem dostępu)..

Szkolenie należy opłacić przelewając po webinarium na podstawie otrzymanej faktury należność.  Faktura zostanie przesłana mailem lub pocztą.

Rezygnacji można dokonać na 3 dni robocze przed webinarium w formie pisemnej (faksem lub e-mailem). Późniejsza rezygnacja lub jej brak zobowiązuje do pokrycia kosztów w 100%.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu lub odwołania webinarium z przyczyn od niego niezależnych najpóźniej na 1 dzień przed terminem szkolenia.

Cena szkolenia obejmuje:
- udział w szkoleniu
- materiały szkoleniowe przesłane e-mailem

Minimalne wymagania sprzętowe: WYMAGANIA SYSTEMOWE:• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mb / s lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe)•  Dla odbierających: głośniki, WSPIERANE PRZEGLĄDARKI:• Google Chrome w wersji 55 i nowszych• Safari 9 i nowsze (z wtyczką) 11 i nowsze (bez wtyczki)• Opera w wersji 44 i nowsze• Mozilla Firefox w wersji 50 i nowszych• Microsoft Edge, wszystkie wersje• IE wersja 11 i nowsze• Vivaldi wszystkie wersje• Wersja Yandex 16