WEBINARIUM: CZAS PRACY i jego EWIDENCJONOWANIE W OŚWIACIE w okresie epidemii z uwzględnieniem zmian w Tarczy 4.0

Na szkoleniu omówimy problematyczne kwestie dotyczące czasu pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych ze szczególnym uwzględnieniem problemów pojawiających się w okresie stanu epidemii.

Odpowiemy na pytania, które pojawiają się w obecnej sytuacji często:

- czy w czasie epidemii można realizować godziny ponadwymiarowe

- jak potwierdzać realizację pracy zdalnej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych

- czy należy ewidencjonować gotowość do pracy

- jakim dokumentem należy ustalić sposób ewidencjonowania czasu pracy w placówkach

- czy można zmienić rozkład czasu pracy w trakcie miesiąca w okresie epidemii

- jak liczyć stawkę za godzinę ponadwymiarową w przypadku pensum łączonego

- jak usprawiedliwiać nieobecność w pracy i udzielać zwolnień od pracy

Szkolenie będzie przeprowadzone za pomocą platformy wideokonferencji.

W trakcie webinarium można zadawać pytania na czacie, które są zgodne z tematem i nie wymagają konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia dokumentów. Odpowiedzi na nie udzielimy po webinarium i roześlemy do Państwa drogą mailową po ich opracowaniu. Nie gwarantujemy odpowiedzi na każde z pytań.

Korzyści dla uczestników webinarium:

• możliwość zadawania pytań podczas webinarium

• materiał szkoleniowy dostępny do pobrania w trakcie trwania webinarium

• odpowiedzi na pytania na czacie rozesłane mailem kilka dni po webinarium

Program szkolenia

  1. Pojęcie czasu pracy
    • okresy zaliczane do czasu pracy (problematyka gotowości do pracy, prywatnych wyjść z pracy)
    • okresy niewliczane do czasu pracy
  2. Czas pracy nauczycieli a praca zdalna
    • zakres obowiązków realizowanych w ramach czasu pracy
    • praca zdalna
    • ustalanie tygodniowego wymiaru zajęć nauczyciela realizującego godziny o różnym pensum, problem pensum dla zajęć rewalidacyjnych
  3. Godziny ponadwymiarowe w czasie epidemii
    • nauczanie zdalne w godzinach ponadwymiarowych
    • zasady przydzielania, limity, kadra kierownicza w szkołach,
    • godziny realizowane w innym pensum
  4. Obliczanie wymiaru czasu pracy
    • odrębności dotyczące nauczycieli
    • dzień wolny za święto
  5. Rozkłady czasu pracy
    • sposób uregulowania
    • informowanie pracowników
    • dobowe i tygodniowe normy odpoczynku
  6. Usprawiedliwianie nieobecności
    • zasady
    • tryb określenia
    • dowody usprawiedliwiające nieobecność
  7. Zwolnienia od pracy
    • opieka na dziecko w związku z zamknięciem przedszkola lub szkoły
    • urlopy okolicznościowe
    • zwolnienia niepłatne
  8. Dokumentacja w zakresie czasu pracy
    • Ewidencjonowanie godzin pracy
    • Rozliczanie dni wolnych i nieobecności
  9. Ograniczenia uprawnień pracowniczych w Tarczy 4.0 - obniżenie wymiaru czasu pracy

Warunki

Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza na stronie www, faksem lub e-mailem. Jest to jednoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Państwa firmą a firmą MODUS.

Osoby, które zapiszą się na webinaria, dzień przed każdym szkoleniem otrzymają maila z linkiem do transmisji webinarium (indywidualnym kodem dostępu)..

Szkolenie należy opłacić przelewając po webinarium na podstawie otrzymanej faktury należność.  Faktura zostanie przesłana mailem lub pocztą.

Rezygnacji można dokonać na 3 dni robocze przed webinarium w formie pisemnej (faksem lub e-mailem). Późniejsza rezygnacja lub jej brak zobowiązuje do pokrycia kosztów w 100%.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu lub odwołania webinarium z przyczyn od niego niezależnych najpóźniej na 1 dzień przed terminem szkolenia.

Cena szkolenia obejmuje:
- udział w szkoleniu
- materiały szkoleniowe przesłane e-mailem po szkoleniu

Minimalne wymagania sprzętowe: WYMAGANIA SYSTEMOWE:• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mb / s lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe)•  Dla odbierających: głośniki, WSPIERANE PRZEGLĄDARKI:• Google Chrome w wersji 55 i nowszych• Safari 9 i nowsze (z wtyczką) 11 i nowsze (bez wtyczki)• Opera w wersji 44 i nowsze• Mozilla Firefox w wersji 50 i nowszych• Microsoft Edge, wszystkie wersje• IE wersja 11 i nowsze• Vivaldi wszystkie wersje• Wersja Yandex 16